Психологічні рецепти – анонс рубріки. Перший рецепт: Гіпер опіка – що робити?!

Доброго здоров’я, я вирішив відкрити нову рубрику: “Психологічні рецепти”. Психологічні рецепти – це короткий і грубий виклад рішення психологічних проблем за якими Ви до мене звертаєтеся. Дуже часто,коли до мене зверталися клієнти все зводилося до запиту в стилі: дайте “чарівний рецепт” який все відразу вирішить. Але таких рецептів не існує!!!
Хоча їх рішення зводиться до досить простим алгоритмам. Загалом, суть в наступному – якщо цей алгоритм Вам не допоможе – ласкаво просимо до мене на консультацію 🙂
Однією з перших проблем я вирішив взяти гіперопіку. Далі будуть не великі рецепти вирішення різних інших проблем. Невеликі стандартні схеми рішення. І ці схеми зовсім не чарівні … Ви їх знаєте самі. Але вони працюють!

Гіперопіка! – Одна з важливих проблем сучасності. Кого ця проблема турбує, той зрозуміє про що я говорю.
Суть проблеми:
Батьки не можуть відпустити дитину. Не просто піклуються про неї. А коли здавалося йому вже 30 років … Буквально контролюють кожен його крок. Це грубий опис того, що іноді відбувається. Але в нашому суспільстві – це трапляється все частіше.
Continue reading

Біологія поведінки людини. Лекція Роберта Сапольскі (Стенфорд) переклад

Другий мозок!

Нейрони та поведінка людини (Або як пов’язані психіка та старіння…)

Лекція в Стенфордському університеті про поведінку людини.

 

З чого почати змінювати життя?!

стресс

Якщо вам здається, що у вашому житті занадто багато стресу і неприємних емоцій, значить – настав час – це припинити!

Життя занадто коротке, щоб прожити його нещасливо. І для того, щоб стати щасливими, досить іноді перестати терпіти.

Тому що терпіння не завжди йде нам на користь.

З точки зору психосоматики – терпіння і стреси породжують хвороби в тілі, які іноді можуть бути досить серйозними.

Пропонуємо вам список з 12 речей, які варто припинити терпіти, щоб жити без негативу – в комфортному оточенні. Continue reading

Чому психологи не закінчують “Хогвартс”?!

Ви бачили коли-небудь оголошення: “Учасник битви екстрасенсів” … “Записуйтесь на психологічну консультацію за телефонами” … Так, напевно. Але іноді ці два варіанти оголошень сусідують поруч.

Психогвардс9Я помітив, що є  чимало оголошень, де психологи обіцяють, наприклад – поліпшити вашу енергетику. І так, чесно, я теж іноді використовую такі слова в своєму робочому лексиконі. Але це, і, зокрема, психологія не мають до магії і надприродного ніякого відношення. Говорячи про психологічну енергетику, я кажу про Ваш емоційний стан, настрій і тонус. А також про те, наскільки ви бадьорі. Але тут мова не йде про якусь міфічну енергію, або біополе.

Такі поняття як біополе і міфічна “енергетика” не є науковими поняттями. Вони псевдонаукові. Або не визнані офіційною наукою і можуть існувати лише як окреме приватна думка. Критики і захисники езотеричних “знань” можуть сказати: “Як я можу говорити про те, чого не знаю”. Адже, ми не бачимо повітря, але він є … Continue reading